Recenze produktů

Pilové pásy na kov - Forte-Wespa

Pilový pás na kov - Galaxy
Podstatou dělení materiálu je porušování molekulární vazby děleného materiálu. Způsob, jakým k němu dochází, ovlivňuje spotřebu nejen samotného materiálu, ale i energií a pracovní síly.  Volba vhodné metody dělení materiálu má zásadní vliv také na výrobní náklady, tedy i celkovou efektivitu práce. K základním, konvenčním metodám, vyznačujícím se silovým odebíráním třísek, patří kromě stříhání, tření, lámání, také řezání materiálu. Jedná se o nejpoužívanější způsob dělení, při němž se používají kotoučové, rámové a pásové pily.
Odborníkem na řezání materiálů a zabezpečení kompletního vybavení řezáren je západočeská společnost Forte-Wespa s.r.o. Zajišťuje také profesionální servis v oblasti broušení nástrojů pro zpracování dřeva a kovů. Výrobní sortiment této ryze české firmy, působící na tuzemském trhu již 20 let, tvoří pily, pilové kotouče, listypilové pásy.

Vlastnosti pilových pásů

Způsob řezání materiálu pilovým pásem nachází své uplatnění ve velkosériové výrobě, především pak při dělení rozměrných polotovarů. Pilové pásy patří k poměrně levným nástrojům, avšak poskytujícím velký řezný výkon. Při výběru pilových pásů je potřeba řídit se typem stroje, obrobku a obráběného materiálu.
Pro dělení běžných typů materiálů se používají pásy z nástrojové oceli. Bimetalické pásy, vyráběné moderní technologií, se oproti nim vyznačují značně delší životností, vysokou tvrdostí špiček zubů a vyšší odolností vůči ohybu a krutu.
Pilový pás na kov Saphir
Pilové pásy značky Forte-Wespa, které jsou zárukou vysoké kvality, vynikají především precizností zpracování, velice přesným dělením a maximálním výkonem. Pásy jsou vhodné pro řezání dřeva, umělé hmoty, oceli, neželezných kovů, nerezové a kyselinovzdorné oceli, titanových a speciálních bronzů i těžko obrobitelných zvláštních slitin. Specializací firmy je výroba pilových pásů na kov od šířky 6 mm až do 80 mm.
Pilový pás na kov spezial a lg super

Produktové varianty pilových pásů na kov

Pilové pásy Forte-Wespa jsou vyráběny v mnoha produktových variantách. Pásy Evotec jsou určeny k řezání veškerých těžce obrobitelných, vysoce legovaných a žáruvzdorných materiálů středních a velkých průměrů. Pro dělení materiálů, které se brání sevření pásu v řezu, byl navržen nový, speciální pilový pás Xtrema pro řezání silnostěnných trubek, profilů a nosníků větších rozměrů. Obzvláště vysokou pevností zubů se vyznačují inovované pilové pásy Xenotec, vyvinuty pro dělení trubek a profilů ve svazku. Tyto velice efektivní pásy znatelně zmenšují rezonance a vibrace pásu a stroje. U silnostěnných dílů a vláknitých materiálů menších průřezů se používají pilové pásy Saphir s kontinuálně nanesenými částicemi tvrdokovu.
Kompletní sortiment firmy Wespa-Forte je k nahlédnutí na firemní webové prezentaci na adrese www.forte-wespa.cz
Žádné články nejsou k dispozici.